Trendy korzet ako rafinovaný doplnok, ktorý nesmie chýbať vo vašom šatníku!

Keď sa povie korzet, predstavíme si sexy kostým do postele, či ženskú postavu v tvare presýpacích hodín. Zarážajúcim faktom je, že čosi ako „prakorzet“ sa nosil už v neolite.

Korzet ako ho poznáme dnes, prišiel na scénu koncom 14. storočia a jeho základným účelom bolo zúženie pásu a zvýraznenie dekoltu. Jeho predchodcom bol cotte, ktorý sa nosil čo najtesnejšie na páse pod dlhom suknicou vytvarovanou presne na telo. Čo ste možno netušili, korzety nosievali aj muži pre lepšie vytvarovanie postavy a zvýraznenie mohutného hrudníka. Podoby korzetov sa menili vekom, ich tvary a motívy látky diktovala móda. Od voľných korzetov a širokých ramienok po korzety s hlbším výstrihom a predĺženým pásom, až po čo najtesnejšie šnurovanie a vystuž z veľrybích kostí, deformácie vnútorných orgánov.

 Dnešné módne trendy našťastie nie sú tak striktné. Inšpirovať sa môžete Divokým Západom a nosiť ho na hornej časti odevu, či Kim Kardashian, ktorá má v obľube korzety všetkých možných chutí.

 

 

Horúce trendy diktujú, aby korzety uzreli aj svetlo sveta a začali sme ich nosievať počas dňa. A nie na telo, ako by sme si mysleli, ale cez odev! Áno, pochopili ste správne. Korzety sú späť v novom šate a túto sezónu sa nosia napríklad aj ako voľný šnurovací doplnok na kabáte. Tento rafinovaný ženský kúsok originálne oživí každý šatník, preto ho nájdete aj v ponuke SUGARBIRD!