Hľadáš šaty na promócie? Šatičky z dielne SUGARBIRD sú top voľba!

Po rokoch tvrdej driny na univerzite, po prebdených nociach nad knihami a po úspešných štátnych skúškach sú čerešničkou na torte promócie. Kto by sa na ne netešil? Slávnostná formálna udalosť, ktorou sa uzatvára ďalšia etapa vášho života si vyžaduje starostlivý výber šiat.

Vyhýbať sa treba príliš krátkym odvážnym  šatám, extravagantným kúskom, hlbokým výstrihom a letným šatám. Nie by ste mali povedať flitrom, leopardím vzorom či vysokým rozparkom. Pripravili sme si malú ochutnávku šiat z dielne Sugarbird pre všetky študentky, ktoré chcú na promóciách zažiariť.

Pri výbere šiat je dôležité prihliadať na typ postavy. Vhodný typ šiat pomôže zakryje prípadne nedostatky postavy a zvýrazní ženské krivky.

Dámy s vysokými a štíhlymi postavami to majú pri výbere šiat jednoduchšie, keďže im svedčí každý strih šiat. Naopak ženy nižšej postavy najkrajšie vyniknú v šatách, ktoré sú v celku bez rôznych prestrihov. Dámy plnších tvarov by mali zvoliť šaty, ktoré sú strihané od pása do A, čím opticky zoštíhlia postavu, samozrejme netreba zabúdať na čaro podpätkov. V prípade, že ste majiteľkou širších ramien, zvoľte radšej šaty s rukávmi, alebo k šatám skombinujte sako či bolerko.

Pri výbere farby šiat je dovolené ignorovať najnovšie módne trendy.

Máte svoju obľúbenú farbu, ktorá vám pristane? Sem s ňou! Netreba však zabúdať, že hoci sa promočná slávnosť koná v letnom horúcom období, menej je viac. Dvakrát tak to platí pre formálnu udalosuť, akou sú promócie. Klasickou elegantnou čiernou nič nepokazíte, no v správnej kombinácii doplnkov pokojne môžete siahnuť aj po pastelových farbách, ktoré pristanú vášmu typu pleti a vlasom.