SUGARBIRD X JANA BASTIEN a jej nový videoklip!

Je 2. slovenskou speváčkou, ktorá podpísala zmluvu o zastupovaní s americkou hudobnou spoločnosťou BMI (prvou z nich je CELESTE BUCKINGHAM).
V roku 2018 vydala debutový singel Your Lady. Momentálne pracuje na albume YOUR LADY, ktorý sa tvorí v Londýne. 
Spevácky spolupracuje na projekte METAL BOHEMIA RAPSODY, kde spieva po boku (LUCIE BÍLEJ, ARAKAIN, CITRON…), ktorý spoločne odštartovali na najväčšom rockovom festivale MASTERS OF ROCK 2017, kde bolo viac ako 25 000 ľudí.

Ako by ste 3 atribútmi charakterizovali Vašu tvorbu?

Základom mojej tvorby je zamatovo znejúce piano, ku ktorému mám špeciálny vzťah. Na piano som začala hrať už ako 5 ročná. Možno povedať, že na piano som vedela hrať skôr, než som poznala abecedu a vedela písať. Možno práve to je dôvod, prečo dokážem samú seba vyjadriť cez hudbu než cez skutočnú komunikáciu. Vysoké tóny. Niekto to nazýva prekliatím, niekto darom. Ja hovorím, že je to dar, na ktorom človek musí poctivo a dlho pracovať. Čím väčší hlas, teda hlasový rozsah, máte, o to viac treba trénovať a pracovať. Aby ste nezakrpatievali. A nie každý ocení vysoký tón. Mnoho ľudí to ešte v dnešnej dobe nazýva “škriekaním”.
Na druhú stranu, veľkých hlasov sa rodí málo a cítim sa obdarená a preto, je moja povinnosť tieto vysoké tóny zaraďovať aj v pesničkách.
Každý popový hlas ma určité špecifikum. Nejakú poznávaciu značku, pre ktoré si fanúšikovia púšťajú zas a znova svojho interpréta.
Niekto ma zaujímavú farbu, niekto ma perfektné “chrapľáky”, niekto ako aj ja, má “pauzu” v hlase. Pripomína to jodlovanie. Keď hlas takzvane preskočí. A aj toto je jeden z atribútov mojej tvorby.


Prezraďte nám pikošky z natáčania klipu, ako ste to prežívali?

Budem hovoriť za celý team ľudí, čo sa podieľal na videoklipe, keď poviem, že sme si natáčanie užili a ľudsky si sadli. S mnohými z nich sme sa videli prvýkrát v živote, ale aj tak to zafungovalo. Pikošky? Tak to teda zaspomínam.
– dievča, ktoré mi prebralo/zbalilo môjho videoklipového partnera bola jeho skutočnou
priateľkou.
– Kvôli videoklipu som schudla 10 kíl. A po natáčaní si zaradila poriadny cheatweek. 🙂
-scény kde som symbolicky zabila svojho chlapca, boli najobľúbenejšie u celého štábu.
Paradoxne sme sa u nich najviac zasmiali. 😀
“Tak teba by som doma nechcel mať. Nevynesiem kôš a ty ma fakt zabiješ. ”
“Ja som myslel, že skutočne plačeš. Aj keď hrám mŕtveho, tak som sa chcel pozrieť a obživnúť.”
-scénu, kde sedíme na vysokom múre s tanečníkmi a striekame šampanské, sme natočili
na jednu jedinú klapku. K dispozícii boli len dve fľaše, ktoré proste museli vystrieknuť, inak by sa tento záber vo videoklipe nevyskytol.
– súčasťou klipu mali byť aj tanečné scény, ktoré sa tam nakoniec nedostali. Nájdete ich len v Behind the Scenes.

O čom je album YOUR LADY?

Aktuálne vydávam len debutový singel, ktorý nesie rovnaký názov ako celý pripravovaný album.
Pieseň your lady je venovaná ženám. Je skutočnou lady a je plná zlomeného srdca a príbehu. My ženy dokážeme bezhranične milovať, aj keď nám muž to srdce zlomí. Sme nepochopené, zranené a častokrát je toho toľko nevypovedaného. O tom je láska ženy, a o tom je aj singel your lady. Pieseň to vypovie za každú jednu ženu. Celý album bude podobne ladený. Avšak každá jedna pieseň, bude o inom príbehu a aj odkaz, ktorý budú niesť bude iný. Myslím, že asi neexistuje celý album po rozchodových balád od jedného interpréta, ktorý by ste si pustili, keď ste smutná, zranená či aktuálne po rozchode. Your lady bude takým albumom. Dúfam, že bude potrebnou terapiou pre poslucháča.

Je obdivuhodné, že si texty píšete sama, sú to práve Vaše myšlienky, zážitky a emócie, čo Vás ovplyvňujú pri písaní?

Už moreplavci nazývali svoje lode ženskými menami. Mnohým básnikom, boli múzami ženy. Mojou hlavou inšpiráciou sú naopak naši úžasní muži. Do ktorých sa stále zamiluvávame, ktorým stále odpúšťame, a bez ktorých by náš život bol prázdnejším. Muži sú podľa mňa úžasné bytosti, ktoré treba milovať! A skutočne ma fascinujú. Áno, je paradoxom, že mojou tvorbou sú balady, a aj napriek tomu hovorím o mužoch s láskou a úctou. Ale tak to je správne. Piesne o láske majú mnoho vyjadrení a balady sú tiež len jedným spôsobom.

Kto je Vaším speváckym vzorom a inšpiráciou?

Mojimi aktuálnymi speváckymi vzormi sú Christina Aguilera, JessieJ, tiež Jennifer Hudson. Pre ich obrovské a silné hlasy. Nielen že sú fenomenálne speváčky, ale aj tomu rozumejú. Dokážu svoje know-how predať ďalej. A preto majú môj obdiv. A ešte dodám, už ako dieťa som počúvala Whitney Houston či Mariah Carey.

Aké sú Vaše plány a ciele na jeden rok?

Tento rok po krste singlu Your lady, plánujem nachvíľku sa stiahnuť a povenovať posledným štátniciam na medicíne. Teda ukončiť štúdium a opäť sa vrátiť k umeniu a práci.
Na leto-jeseň 2018 ma čakajú festivaly, kde sa objavím ako moderátorka. A už by som chcela naplniť takú profesijnú potrebu rastu, a tou je postúpiť z éteru rádia na televíznu obrazovku.
Ako speváčka mam naplánované vystúpenia a koncerty a tiež natáčanie videoklipov k piesňam na albume, ktoré sa budú natáčať v Londýne 🙂 
Do roka by som chcela vydať už album.

Prečo práve SUGARBIRD?

My slováci či česi sme radi trošku tradiční, či neradi prejavujeme svoje emócie v plnej miere.
Sugarbird ma pre mňa “drajf” hlavne pre extravganciou svojich modelov. Nezaostáva za módnymi trendami a cítim z nej nebojácnosť prejaviť cez modely pestrosť emócií. Vo svojom šatníku preferujem nádych zahraničia, MTV style-u, tiež extravaganciu ale aj minimalizmus. A táto značka mi proste sedí v každom jednom nároku. Je pravdou, že aj ja chodím doma v teplákoch a obyčajnom tričku, ale ako moderátorka či speváčka sa rada oblečiem kvalitne. A aj preto som aj napísala o podporu do videoklipu. Vravela som si:

“Kto vie či to vyjde, možno nie.” A dnes sa teším spolupráci. Ďakujem.

 

Za rozhovor ďakujeme Janke a želáme veľa ďalších úspechov 🙂